statystyki szczegółowe

Aktualności

Kosztowne zwycięstwo

• autor: PORTERO, 2014-05-07 13:06

Nie dość, że nasz zespół do końca meczu nie był pewny wygranej, to przypłacił to kontuzjami kilku zawodników.

Spotkanie zaczęło się dobrze dla naszej drużyny. Rafał Kansy w 6. minucie wypracował gola dla naszego zespołu. Piłkę we własnej bramce, po niefortunnej interwencji, umieścił obrońca gospodarzy. Mieliśmy nadzieję, że od tego momentu to Rudatom będzie nadawał ton boiskowym wydarzeniom. Nic z tego. Rezerwy Orła nie zamierzały tanio skóry sprzedawać. To zespół gospodarzy dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił stworzyć zagrożenia pod naszą bramką. Nasz zespół pod bramką gospodarzy gościł jeszcze rzadziej. W 22. minucie Dawid Kupilas zignorował podpowiedź naszego bramkarza i niefortunnie wykopał piłkę przed siebie na około 20 metr wprost pod nogi zawodnika Orła II Źlinice. Ten nie zastanawiając się długo umieścił piłkę w naszej bramce. W 30. minucie trener Rudatomu zmuszony był dokonać pierwszej zmiany. Za kontuzjowanego Michała Cwalinę na boisku pojawił się Włodzimierz Chudzicki. 10 minut później trener Arkadiusz Aleksandroff dokonał drugiej zmiany. Macieja Migę zastąpił Andrzej Dydzik. Zmiana podyktowana była tym, że Maciek miał już na koncie żółtko, a rywale permanentnie próbowali wyprowadzić go z równowagi. Każda sytuacja mogła zakończyć się wykluczeniem Maćka. Trener zdecydował się więc na bezpieczniejszy wariant. Tuż przed przerwą straciliśmy drugą bramkę, po drugim błędzie Dawida, któremu przydarzył się słabszy dzień. Do przerwy przegrywaliśmy 1:2.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli w 5-6 minucie po wznowieniu gry zdobyliśmy gola. W 50. minucie Rafał Leja, który w tym spotkaniu zastępował brata w roli kapitana, został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza gospodarzy. Jedenastkę pewnie wyegzekwował Tomasz Lisiński, który tym samym strzelił już 8. gola w sezonie. To był kluczowy moment spotkania. Od tego zdarzenia, nasz zespół narzucił rywalom swój styl. Trzy minuty później mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale piłka po strzale Rafała Kansego odbiła się od poprzeczki i wyleciała w boisko. W 57. minucie Jan Zalejski zmienił Kamila Szweda i zaczęliśmy atakować lewą flanką. Na prowadzenie w 73. minucie wyprowadził nasz zespół Włodek Chudzicki, który od momentu pojawienia się na boisku dawał z siebie wszystko. Włodek piłkę z dośrodkowania z lewej strony boiska przyjął na klatkę, a następnie uderzył na bramkę. Strzał nie był zbyt mocny, ale piłka wpadła do bramki. Trzy minuty później za Adama Chorążeczewskiego, który nabawił się urazu stawu skokowego, na placu gry pojawił się Marcin Miga. Kontrolowaliśmy mecz i wydawało się, że nic złego się nie może wydarzyć, aż w 88. minucie Włodek wyskoczył z rywalem do główki i usłyszeliśmy jego krzyk. Okazało się, że Włodek zwichnął bark. Znowu. Tuż przed końcem spotkania straciliśmy zawodnika, który właśnie dochodził do optymalnej formy.

Trzy punkty zostały wywalczone w meczu, który miał dwa oblicza. Pierwsze, to fatalna gra w naszym wykonaniu w pierwszej połowie. Drugie oblicze nasz zespół pokazał od momentu wywalczenia rzutu karnego. Kontrolowaliśmy grę, wykorzystywaliśmy najlepsze walory naszych graczy ofensywnych. Spotkanie z Orłem II Źlinice trochę przypominało to z Popielowa. Oczywiście dramaturgia spotkania była mniejsza, ale tam też przegrywaliśmy po kiepskiej grze, a mimo to wygraliśmy spotkanie, prezentując dobry futbol w II połowie.

Oby wygrana w Źlinicach nie okazała się pyrrusowym zwycięstwem. Straty jakie ponieśliśmy są duże. Na pewno już w tym sezonie na boisku nie zobaczymy Włodka Chudzickiego, w następnym spotkaniu nie wystąpi Marek Miłaszewski, który będzie pauzował za kartki, nie wiadomo jak poważne są urazy Michała Cwaliny i Adama Chorążeczewskiego.