Wyjazd na 5

• autor: PORTERO, 2014-09-02 09:08

Nasza drużyna wygrała gładko, bo 5:1, pierwszy wyjazdowy mecz tego sezonu.

nowa-galeria-5780989.jpg nowa-galeria-5780991.jpg nowa-galeria-5780992.jpg

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla naszej drużyny. Już w 3. minucie z rzutu rożnego na krótki słupek dośrodkowywał Andrzej Dydzik. Do piłki wyskoczył Michał Cwalina i głową skierował piłkę do siatki. Nasz zespół kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i stwarzał sobie kolejne sytuacje czego efektem były kolejne gole. W 21. min. po podręcznikowo rozegranym rzucie rożnym Andrzej Dydzik zacentrował piłkę w pole karne wprost na głowę nabiegającego Wojciecha Brodowskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w sieci. Sześć minut później było już 3:0. Piłka na ok. 27. metrze znalazła się pod nogami Patryka Stasiaka. Nasz lewy pomocnik zamierzał chyba zabrać się z piłką i przeprowadzić rajd, ale na jego drodze pojawił się arbiter, który wybił Patryka z rytmu. "Stasiu" poprawił więc sobie piłkę i uderzył na bramkę. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. W 29. minucie, czyli 120 sekund po trzecim golu, cieszyliśmy się z bramki nr 4. Świetnym podaniem popisał się Wojciech Brodowski, który uruchomił Tomasza Leję. Nasz kapitan znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Golkiper gospodarzy z tej sytuacji wyszedł obronną ręką, odbijając piłkę do boku, ale pierwszy dobiegł do niej nasz kapitan i na raty, ale strzelił gola.

Niestety, w 34. min. kontuzji doznał Tomasz Roemer i musiał opuścić plac gry. W jego miejscu na boisku pojawił się dwie minuty później Rafał Leja.

W 41. minucie Tomasz Leja po asyście Patryka Stasiaka zdobył piątą bramkę dla Rudatomu. Do przerwy prowadziliśmy 5:0.

Druga połowa, co zrozumiałe przy takim wyniku, była nieco słabsza, ale i tak mieliśmy kilka wybornych sytuacji do podwyższenia wyniku. Strzał Michała Cwaliny z bliska obronił bramkarz, Patryk Stasiak trafił w poprzeczkę, a Kamil Lisoń w końcówce meczu nie trafił z najbliższej odległości w bramkę. Do tego sędzia odgwizdał kilka dyskusyjnych spalonych.

Rywalom w 72. min udało się zdobyć gola honorowego, który padł bezpośrednio z rzutu wolnego. Pomimo że gracze naszego zespołu w obawie o zdrowie nie walczyli już z taką determinacją i w II  części gry gospodarze częściej mieli inicjatywę, to zawodnicy Rudatomu i tak stwarzali sytuacje bramkowe.

Rudatom Kępa w meczu z Orłem II Źlinice

2. Marcin Miga   zmiana 73" Marek Miłaszewski
3. Tomasz Lisiński
5. Adam Chorążeczewski żółta kartka