LZS Rudatom Kępa - strona nieoficjalna

pon.

Remis z liderem

• autor: PORTERO, 2017-10-20 10:23

O początku sezonu można powiedzieć: To nie tak miało być, zupełnie nie tak. W rezultacie przez wielu obserwatorów opolskiej A-klasy Rudatom Kępa uważany jest za dostarczyciela punktów dla ekip wyżej notowanych w tabeli. Po dosyć kiepskim początku nie wierzono, że w przypadku starcia z liderem drużyną LZS MAX BAU Skorogoszcz, możemy choćby zdobyć punkt. Z góry byliśmy skazywani na porażkę. Stało się jednak inaczej, mimo że drużynę od dłuższego czasu prześladują kontuzje.

Początek spotkania pokazał, że będzie to mecz walki, toczony w ciężkich warunkach ze względu na opady deszczu utrzymujące się przez cały tydzień.

Wynik spotkania otworzyli goście – przypadek sprawił, że piłka trafiła w rękę naszego stopera Tomasza Nowakowskiego i sędzia zmuszony był podyktować jedenastkę. Strzał z „wapna” na bramkę w 17. minucie zamienił Piotr Maślankiewicz. Na odpowiedź Rudatomu nie trzeba było długo czekać. W 20. min. po świetnym prostopadłym podaniu, Adrian Pogrzeba pognał prawą stroną i wpakował piłkę do siatki przeciwnika. Na kolejną zmianę wyniku przyszło nam czekać do 40. minuty. Po strzale Rafała Kansego, bramkarz Skorogoszczy "wypluł" przed siebie futbolówkę, którą z najbliższej odległości do siatki ponownie wpakował Adi. Schodząc do szatni prowadziliśmy 2:1.

Druga połowa podobnie jak pierwsza zwiastowała walkę. Drużyna MAX BAU Skorogoszcz podrażniona niekorzystnym wynikiem ruszyła do ataku. Remis w 53. minucie dał Jacek Janeczek – brak koncentracji przy jednym z rzutów rożnych po raz kolejny w sezonie dał o sobie znać. Goście atakowali, a my broniliśmy się i szukaliśmy okazji na zdobycie bramki z kontry. Przyniosło to efekt w 71. minucie. Prawą stroną ruszył Rafał Kansy, zagrał w pole karne, gdzie czekał już Jan Zalejski. Wygrywamy 3:2.

Ekipa ze Skorogoszczy nie przestawała atakować, a my próbowaliśmy utrzymać wynik i ukraść trochę cennych sekund. Do 85. minuty szło świetnie. Niestety wtedy to po jednej z akcji piłkę do własnej siatki przypadkowo skierował Dawid Kupilas. Takie jest życie stopera, raz wybija futbolówkę z linii, innym razem przypadkowo strzela samobója. Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Zremisowaliśmy z liderem 3:3

Dla drużyny ze Skorogoszczy były to pierwsze stracone w tym sezonie punkty. Dla nas potwierdzenie, że mimo licznych kontuzji jesteśmy w stanie konkurować z zespołem z górnej połowy tabeli na równym poziomie. Dla osób, które spisywały nas na straty to dowód, że nie można nas lekceważyć.

Autor: Treść:pozostało znaków:

GZ LZS Rudatom Kępa   GKS Grodków