Kolejne sparingi Rudatomu

• autor: PORTERO, 2018-03-09 14:29

Następne sparingi nasza drużyna rozegrała kolejno z LZS Kup, GKS Głuchołazy i TOR II Dobrzeń Wielki.

Drugi mecz kontrolny rozegrany na boisku w Prószkowie, drugi raz wynik niekorzystny 4:1. Drużyna LZS Kup okazała się lepsza. Bardziej komfortowo czuła się z piłką przy nodze, wykazywała więcej zdecydowania, a sytuacje podbramkowe wykorzystywała z zimną krwią. Mimo porażki, zachowujemy jednak uśmiech. Z meczu na meczu widać poprawę naszej gry. Do pierwszego spotkania ligowego został ponad miesiąc, a to sporo czasu aby odpowiednio przygotować się do rundy wiosennej.

Rudatom Kępa - LZS Kup 1:4   Bramka: Błaszczyk x1

Kolejny sparing - Start Jełowa 17.02.2018 godz. 20:00, ul. Północna

Kolejne spotkanie odbędzie się w niedziele 25 lutego, a przeciwnikiem będzie drużyna Jedności Rozmierka.

Sparing z drużyną Jedności Rozmierka (tak samo jak tydzień wcześniej ze Startem Jełowa) zostaje... odwołany z przyczyn od nas niezależnych. Drugi tydzień z rzędu, w dniu meczu, dowiadujemy się o tym, że ekipa naszych przeciwników nie ma zamiaru pokazać się na boisku. Rezerwujemy sobie czas, zmieniamy plany, żeby lepiej przygotować się do rundy wiosennej. Co ważniejsze staramy się nie zawieźć trenera kolegów z drużyny, kierownika i innych osób, którzy nas wspierają, ale ludzie, którzy chcą, aby traktować ich poważnie, z powagą nie mają nic wspólnego. Nie wiem co jest tego przyczyną, może obawa przed zmarzniętym noskiem, czy zbrudzeniem sobie kolan, może zupa była za słona, a może zwykłe, czyste lenistwo, nieważne. Ważne jest za to dotrzymywanie słowa lub przynajmniej informacja z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby ktoś mógł zmienić jeszcze plany. Jeżeli kilka kropel deszczu, kilka płatków śniegu, kilka stopni Celsjusza mniej na dworze jest wymówką, żeby nie wyjść na boisko proponuje zmienić sport na mniej wymagający. Może szachy? Ciepło, w pomieszczeniu, nie trzeba się męczyć i przebierać. Chociaż gdy się czegoś nie chce, zawsze znajdzie się jakieś usprawiedliwienie. Może nas przewiać, ponieważ ktoś otworzy okno, gdy będziemy stawiali skoczka na C3.

W nieco zdziesiątkowanym przez kontuzje i sprawy osobiste składzie udaliśmy się do Głuchołaz, aby sprawdzić naszą formę przed zbliżającą się wielkimi krokami ligą. Nasza dyspozycja z meczu na mecz wydaje się być coraz lepsza, ale niektóre aspekty są jeszcze do poprawy

Rudatom Kępa - GKS Głuchołazy 3:4   Bramki: Galuska x1, Świstuń x1, Kansy x1

W czwartek o godzinie 20:00, w Dobrzeniu, podejmiemy drugi zespół tamtejszego TOR'u. Trzeba odrobić stracone spotkania, żeby do pierwszego meczu rundy wiosennej podejść w optymalnej formie.

Dziękujemy ekipie TOR'u za spotkanie. Obie drużyny rozegrały mecz w pełnych składach. Miejmy nadzieje, że owoce sparingu przyjdzie nam zebrać podczas meczów mistrzowskich, które już za niedługo. Jeszcze tylko 9 dni...

Rudatom Kępa 4:1 TOR II Dobrzeń Wielki   Bramki: Duran x1, Walczak x2, Kansy x1

W najbliższą niedzielę czeka nas ostatni test mecz z drużyną Grom-u Świerkle. 11.03.2018 godz. 11:00 boisko w Świerklach.